| Villa Belzen & Doucet - Amsterdam |
In IJburg, op het Steigereiland aan het water, verrijst in de zomer van 2010 Villa Belzen & Doucet. De villa heeft de uitstraling gekregen van een beach house.
BEACH HOUSE
Het ontwerp van deze villa beantwoordt aan de wens van Familie Belzen & Doucet om comfortabel en bijzonder te wonen aan het water. Het is een moderne variant van een beach house geworden, waar binnen en buiten moeiteloos in elkaar over lopen. Binnen de strikte stedenbouwkundige randvoorwaarden van IJburg zijn in dit ontwerp de grenzen opgezocht om maximale schoonheid en efficiency te realiseren.
Drie op elkaar gestapelde volumes zijn per verdieping geroteerd met optimaal uitzicht op het water. De sterk terugliggende glazen puien, de onzichtbare vloerranden en de open ruimte tussen de volumes laten de woonlagen optisch zweven.
DUURZAAM EN BETAALBAAR
Deze Villa kan uitzonderlijk betaalbaar worden gebouwd door een slimme constructie en slim materiaalgebruik. De basis van het volume bestaat uit een heldere staalconstructie die een plan libre mogelijk maakt. Het gebruik van beton is geminimaliseerd. De niet dragende wanden zijn van houtskeletbouw en eenvoudig verplaatsbaar. Hierdoor zijn de ruimtes vrij in te delen en gemakkelijk te wijzigen. In de bodem wordt een warmte-koudebron geplaatst voor een duurzame klimaatregeling. In de gehele villa zorgen grote raampartijen van vloer tot plafond voor een optimale daglichttoetreding wat de gezondheid van de bewoners bevordert. Alle te openen raamdelen zijn voorzien van schuifpuien, daardoor heeft ieder vertrek een buitenruimte.
De bovenste woonlaag heeft een eigen ingang en wordt door de familie gebruikt als werkruimte. Een dubbele draaitrap geeft gescheiden toegang tot deze ruimte.
Opdrachtgever: particulier
Start bouw: 2010
Oplevering: zomer 2011




